Povolené rýchlosti

Ak si požičiate auto v autopožičovni, nezabúdajte, že aj vtedy pre Vás platia všetky aktuálne dopravné predpisy. Preto aj v prípade, že Vám vozidlo na cestu zapožičala autopožičovňa, majte na pamäti povolené rýchlosti, pretože poplatky za nedodržanie povolenej rýchlosti sú rovnako vysoké či už ide o jazdu vo vlastnom vozidle alebo vo vozidle z autopožičovne.

Dodržaním predpisov o povolených rýchlostiach na Slovensku sa tiež vyhnete poplatkom za odťahovú službu v prípade nehody kvôli nedodržaniu rýchlosti.

Pre bezpečnú jazdu podľa predpisov Vám ponúkame prehľad povolených rýchlosti na slovenských cestách a v susedných krajinách, v Česku, Maďarsku a v Rakúsku.

Na Slovensku je v obci povolené jazdiť rýchlosťou 50 km za hodinu. Mimo obce, na diaľniciach a rýchlostných cestách v obci je najvyššia povolená rýchlosť 90 km za hodinu a na diaľnici je to 130 km za hodinu. Najnižšia povolená rýchlosť na diaľnici je 80 km za hodinu.

V Rakúsku je v obci maximálna povolená rýchlosť 50 km za hodinu. Mimo obce je povolené jazdiť rýchlosťou 100 km za hodinu a na diaľnici rýchlosťou 130 km za hodinu.

Od 1.11.2010 je na Diaľnici D1 medzi Trnavou a Bratislavou povolená maximálna rýchlosť 110 km/h.